Sampioni
Dobrodosli! Molimo Vas da se registrujete ,veoma je lako i nece vam traziti potvrdni kod! Hvala ... Ovo je forum za Pitove i Staforde...Podrzimo ovu rasu! Molimo sve nove clanove da se predstave i zahvaljujemo se na aktivnosti...!
Sampioni
Dobrodosli! Molimo Vas da se registrujete ,veoma je lako i nece vam traziti potvrdni kod! Hvala ... Ovo je forum za Pitove i Staforde...Podrzimo ovu rasu! Molimo sve nove clanove da se predstave i zahvaljujemo se na aktivnosti...!
Sampioni
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovo je forum za Pit Bull Terijere (APBT) i Stafordske Terijere (AST)
 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Da li smo zabranjeni?

Ići dole 
+2
NemanjaZmN
PitBullWhite
6 posters
AutorPoruka
PitBullWhite
Admin
PitBullWhite


Broj poruka : 88
Datum upisa : 11.10.2011
Lokacija : Beograd

Da li smo zabranjeni? Empty
PočaljiNaslov: Da li smo zabranjeni?   Da li smo zabranjeni? Icon_minitimeUto Okt 11 2011, 18:29

Evo jednog teksta koji je 2008 god izasao u jednom dnevnom listu:

" Skrivaju poreklo
- Sprovođenje Gradske odluke o zabrani pit – bul terijera je u nadležnosti gradske komunalne inspekcije, ali mi smo trenutno nemoćni. Nemamo nadležnost da psa oduzmemo, već samo da prijavu dalje predamo sudiji za prekršaje koji određuje kaznu. Problem je u tome što vlasnici odbijaju da pokažu dokaz o rasi psa, tvrdeći da je reč o mešancima, a mi nismo veterinari. Dešava se i da imaju legalne rodovnike za američkog staforda,rasi sličnoj pit bulu. Retke su i prijave građana, tako da u poslednje četiri godine nismo napisali ni jednu prijavu – kaže Tatjana Živković, pomoćnik gradskog sekretara za inspekcijske poslove, navodeći da bi Odluku trebalo promeniti kako bi se mogla kvalitetnije sprovoditi.
Vlasnici zabranjene rase odgovaraju pred zakonom, tek kad do tragedije dođe i pas napadne nekog od građana. U razgovoru sa njima većina nije ni znala da odredba postoji, a i oni koji su upoznati, samo odmahuju rukom tvrdeći da svoje pse nesmetano šetaju, bez bojazni da bi neko mogao zbog toga da ih kazni."

Odluka o zabrani pit bulova nije doneta tako da nema razloga za brigu,ali jeste doneta sledeca odluka:

"Osobe protiv kojih su pokrenuti postupci zbog krivičnih dela sa elementima nasilja, neće ubuduće smeti da drže opasne pse.
Opasni psi su i psi namenjeni za čuvanje imovine ili da budu telesni čuvari, psi uzgajani za borbe ili nađeni u borbi, te oni koji su bez povoda napali ljude ili druge pse i naneli im povrede.
Njihovi vlasnici moraće zajedno sa psom da prođu obuku, uz proveru stepena socijalizacije, propisano je pravilnikom objavljenim u novom Službenom glasniku Republike Srbije.
Ako posle provere socijalizacije pas i dalje predstavlja opasnost za druge ljude i životinje, on se ne može držati i "lišava se života".
Opasne pse moći će da izvode u šetnju samo punoletne osobe, uz brnjicu i na povocu.
Takve pse neće smeti da drže kažnjavane osobe niti oni protiv kojih je pokrenut postupak "zbog kaznenih dela protiv života i tela, imovine, javnog reda i mira, kao i kaznenih dela zloupotrebe opojnih droga, ubijanja i zlostavljanja životinja, odnosno drugih dela iz oblasti dobrobiti životinja i drugih kaznenih dela koja u sebi sadrže elemente nasilja".
Obuku i proveru socijalizacije moraće da prođu i svi veliki i srednji psi - viši od 55 centimetara u visini plećki, ako vlasnici žele da ih izvode bez brnjice i povoca.

Ovaj zakon vazi , ali se ne sprovodi... NEMA TOG ZAKONA KOJI CE ZABRANITI PITOVE!!!


Nazad na vrh Ići dole
https://sampioni.serbianforum.info
NemanjaZmN

NemanjaZmN


Broj poruka : 6
Datum upisa : 13.10.2011

Da li smo zabranjeni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smo zabranjeni?   Da li smo zabranjeni? Icon_minitimeČet Okt 13 2011, 22:08

Gde moze da se obvi ta provera socijalizacije za psa,jer ja stvarno nemam nameru mom psu da stavljam brnjicu?
Nazad na vrh Ići dole
PitBullWhite
Admin
PitBullWhite


Broj poruka : 88
Datum upisa : 11.10.2011
Lokacija : Beograd

Da li smo zabranjeni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smo zabranjeni?   Da li smo zabranjeni? Icon_minitimePet Okt 14 2011, 05:18

Ispit Socijalizacije Psa( IPS ) se polaze u Kinoloskom Savezu Srbije...

imas povde pravilnik ispita [url][You must be registered and logged in to see this link.] ...

ja mislim da je samo par pasa u srbiji polagalo ovo i pola je palo ... test je tezak , i mislim da ti nece dozvoliti da ga setas bez korpe i da polozis test...

imas i mnoge obuke od strane profesionalnih trenera koji naplacuju 20,30 eur po obuci
Nazad na vrh Ići dole
https://sampioni.serbianforum.info
NemanjaZmN

NemanjaZmN


Broj poruka : 6
Datum upisa : 13.10.2011

Da li smo zabranjeni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smo zabranjeni?   Da li smo zabranjeni? Icon_minitimePet Okt 14 2011, 06:20

Hvala,procitao sam i moja kuja vecinu ovoga bez problema resava...vest sam u dresuri...samo koliko mi se isplati da se bakcem sa tim nzm,nije meni zbog povodca,nakon ponoci je pusta sve jedno,ali ta brnjica me nervira jako,al ajde...hvala jos jednom
Nazad na vrh Ići dole
PitBullWhite
Admin
PitBullWhite


Broj poruka : 88
Datum upisa : 11.10.2011
Lokacija : Beograd

Da li smo zabranjeni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smo zabranjeni?   Da li smo zabranjeni? Icon_minitimePet Okt 14 2011, 06:24

ma ja mog necu voditi , niti cu mu stavljati korpu...znam kakav je ker i znam da nije opasan po okolinu,voli ljude tako je naucen... nema na cemu , pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
https://sampioni.serbianforum.info
Dzingis kan

Dzingis kan


Broj poruka : 74
Datum upisa : 30.11.2011
Lokacija : Pecinci

Da li smo zabranjeni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smo zabranjeni?   Da li smo zabranjeni? Icon_minitimeSre Nov 30 2011, 01:06

Pas onog momenta kada sa svojim vlasnikom napusti stan ili dvoriste po zakonu je obavezan vlasnik psa da psu stavi korpu ili ti brnjicu i povodac. Ukoliko naletite na sluzbeno lice, citaj policajac imate sansu da zaradite prekrsajnu prijavu ukoliko vas ljubimac nema zastitnu korpu i nije na povodcu. To se odnosi na sve rase pasa.
Nazad na vrh Ići dole
http://pitbullclub.forumotion.net
apbtsrbija

apbtsrbija


Broj poruka : 6
Datum upisa : 06.12.2011

Da li smo zabranjeni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smo zabranjeni?   Da li smo zabranjeni? Icon_minitimeUto Dec 06 2011, 07:21

kako mislis na sve rase pasa? ne odnosi se na sve rase.
Nazad na vrh Ići dole
APBT Cic@

APBT Cic@


Broj poruka : 5
Datum upisa : 07.12.2011
Godina : 43
Lokacija : novi sad

Da li smo zabranjeni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smo zabranjeni?   Da li smo zabranjeni? Icon_minitimeČet Dec 08 2011, 03:25

da,odnosi se na sve rase pasa. zakon ne poznaje rasu,jasno se kaze PAS. sve ostalo gde se spominju rase po imence su gradske uredbe.A zakon je zakon,ne moze da bude gradska uredba iznad zakona tako da nisu stvari bas najjasnije traze da postujes zakon a kaznjavaju te po gradskoj uredbi.

sto se tice ispita iz socijalizacije mislim da je cista glupost.Mene podseca na obuku sluzbenih pasa,a ja necu sluzbenog psa nego ljubimca...toliko za sada
Nazad na vrh Ići dole
PitBullWhite
Admin
PitBullWhite


Broj poruka : 88
Datum upisa : 11.10.2011
Lokacija : Beograd

Da li smo zabranjeni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smo zabranjeni?   Da li smo zabranjeni? Icon_minitimeČet Dec 08 2011, 04:22

bravo za to sluzbenog psa Smile i ja isto postujem misljenje mog psa ako hoce da stoji a ne da legne nek stoji Smile ocete da kazete da i pikinezerima mora da se stavlja korpa?
Nazad na vrh Ići dole
https://sampioni.serbianforum.info
Dzingis kan

Dzingis kan


Broj poruka : 74
Datum upisa : 30.11.2011
Lokacija : Pecinci

Da li smo zabranjeni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smo zabranjeni?   Da li smo zabranjeni? Icon_minitimeČet Dec 08 2011, 11:47

Ako PitBull terijera ne priznaje Fédération Cynologique Internationale (World Canine Organization) a naravno sa njima je i Srbija u istom kosu, kako onda mozes nesto da zabranis ako ga ne priznajes?

"Problem je u tome što vlasnici odbijaju da pokažu dokaz o rasi psa".
Kako da ti pokazem dokaz (rodovnik) kada ne priznajes rasu, a samim tim i ne mozes da mi izdas rodovnik.
Na osnovu cega onda mogu da ti dokazem da ja imam pita, a ne stafa ili neku dzukelu sa ulice koju sam pronasao i doveo kuci?
Nazad na vrh Ići dole
http://pitbullclub.forumotion.net
RonnaKing

RonnaKing


Broj poruka : 12
Datum upisa : 22.12.2011

Da li smo zabranjeni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smo zabranjeni?   Da li smo zabranjeni? Icon_minitimeNed Dec 25 2011, 10:51

Bravo dobro si ovo rekao!Svaka ti je na mestu...kretenska drzava...
Nazad na vrh Ići dole
Dzingis kan

Dzingis kan


Broj poruka : 74
Datum upisa : 30.11.2011
Lokacija : Pecinci

Da li smo zabranjeni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smo zabranjeni?   Da li smo zabranjeni? Icon_minitimeNed Feb 26 2012, 13:38

APBT Cic@ ::
.A zakon je zakon,ne moze da bude gradska uredba iznad zakona
Svaka uredba je jaca od zakona.
Nazad na vrh Ići dole
http://pitbullclub.forumotion.net
Sponsored content





Da li smo zabranjeni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smo zabranjeni?   Da li smo zabranjeni? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li smo zabranjeni?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sampioni :: Americki Pit Bul Terijer :: Zakon-
Skoči na: